משאבת ואקום

משאבת ואקום היא מכונה המשמשת להוצאת אוויר ממיכל. זה עובד על ידי משיכה באוויר דרך צינור ואז מוציא אותו בכוח החוצה דרך פתח צר יותר. משאבות ואקום משמשות בתעשיות רבות ושונות, כולל תעשיית הרכב, תעשיית המזון, תעשיית מתכת ועוד רבים.

ניתן להשתמש בהם כדי להסיר אוויר ממיכלים של נוזלים או מוצקים כמו גזים או אבקות על מנת לשמר אותם לפרקי זמן ארוכים. הם יכולים לשמש גם כדי למדוד את כמות הגז שנמצאת בתוך מיכל. משאבות ואקום קיימות במשך מאות שנים ושופרו עם הזמן עם טכנולוגיה חדשה.

משאבת ואקום היא מכשיר שעוזר לשאוב אוויר ממיכל. הוא משמש למטרות שונות כמו בתעשיית המזון, בעיבוד מתכת ובתחום הרפואי.

משאבות ואקום משמשות גם לשימוש ביתי. אתה יכול לקנות משאבת ואקום לבית שלך כדי לעזור לך עם משימות שונות ברחבי הבית. משימות אלו כוללות ניקוי שיער ושיער של חיות מחמד מהשטיח שלך, מציצת מים מהמרתף המוצף שלך, הסרת מים מצמיגי רכב, או הסרת לכלוך ואבק בתא המנוע של המכונית שלך.

מבוא: מהי משאבת ואקום וכיצד היא פועלת?

משאבת ואקום היא מכשיר היוצר ואקום חלקי על ידי הוצאת אוויר מהמיכל. הם משמשים בתעשיות רבות, כולל ייצור מזון ומשקאות, ייצור נייר, כימיה וביולוגיה.

משאבות הוואקום הראשונות נוצרו על ידי אוטו פון Guericke בשנת 1654. הוא יצר אותן מחצאי נחושת שהונחו זו על זו. כאשר הוא שואב את האוויר מהם באמצעות בוכנה, הם היו יוצרים ואקום חלקי שניתן להשתמש בו כדי לשאוב נוזלים לחלל שלהם או לדחוף נוזלים למטה לתוך מיכלים שמתחתם.

משאבת ואקום טיפוסית מורכבת משלושה חלקים עיקריים: פתח כניסה שממנו נשאב האוויר; פתח יציאה שבו האוויר נשפך; ושסתום יציאה השולט על זרימת האוויר בין שתי היציאות הללו. הכי

משאבת ואקום היא מכונה חשמלית היוצרת ואקום חלקי על ידי שאיבת אוויר מתוך מיכל סגור.

משאבת הוואקום הראשונה הומצאה על ידי אוטו פון גריקה בשנת 1654.

ואקום חלקי הוא אזור עם לחץ אוויר נמוך יותר מהאזור שמסביב.

מטרתה של משאבת ואקום היא ליצור סביבה זו בלחץ נמוך, כך שניתן יהיה להשתמש בה למטרות רבות כגון הפקת גזים מחומרים וטיהור האוויר.

משאבות ואקום פועלות באמצעות בוכנה הנעה מעלה ומטה בתוך צילינדר. לבוכנה יש אטם על פני השטח שלה שיוצר אטימה אטומה כאשר היא נעה מעלה ומטה בתוך הצילינדר. זה מונע מכל אוויר להיכנס או לצאת מהגליל בזמן שהוא נע מעלה ומטה, ויוצר ואקום חלקי בתהליך.

שימושים שונים למשאבות ואקום

משאבות ואקום משמשות בתעשיות רבות ושונות למספר מטרות.

משאבות אוויר: משאבות ואקום משמשות ליצירת ואקום באוויר כדי לספק זרימה קבועה של אוויר לאזור. זה חשוב במיוחד עבור ציוד רפואי וכלי רכב שצריכים להיות מסוגלים לפעול בכל סביבה.

דוודים: ניתן להשתמש במשאבות ואקום גם עם דוודים ומערכות חימום אחרות כדי להסיר אדי מים מהמערכת, להפחית קורוזיה ולשפר את היעילות.

שאיבת שמן: משאבות ואקום משמשות גם חברות מיצוי נפט שכן הן משתמשות בוואקום שנוצר על ידי המשאבה כדי להסיר שמן מהציוד שלהן

ניקיון תעשייתי: ניתן להשתמש במשאבות ואקום גם בתהליכי ניקיון תעשייתיים, כגון כאלה הדורשים הסרת גז כימיקלים או סילוק אבק מאזור.

משאבת ואקום היא מכשיר שמוציא אוויר מחלל. הוא משמש בתעשיות ויישומים רבים ושונים.

ניתן להשתמש במשאבת ואקום כדי להוציא את האוויר ממיכל או מערכת, ולאחר מכן לאטום את המיכל או המערכת כך שניתן יהיה להשתמש בהם לאחסון נוזלים, אבקות, גזים או חומרים אחרים. סוג זה של משאבת ואקום מכונה לעתים קרובות משאבת ואקום "אטם שמן" מכיוון שהיא משתמשת באטם שמן כדי להפחית את כמות הדליפה סביב מוט הבוכנה. אטם השמן גם עוזר לשמור על לחץ אחיד בתוך המיכל כאשר יש שינויים בלחץ האטמוספרי מחוץ למיכל.

כיצד לבחור איזו משאבה אתה צריך לבית שלך

משאבת ואקום היא מכשיר שמוציא אוויר מחלל ליצירת יניקה. הם משמשים בדרך כלל במשקי בית לשאיבת שטיחים וריפודים, אך יכולים לשמש גם למטרות אחרות כמו פינוי מים מאזור.

משאבות ואקום מסווגות לפי גודלן, סוג היניקה שהן מייצרות ומקור הכוח שלהן. הם יכולים להיות מסווגים כניידים או נייחים. משאבות ואקום ניידות הן מכשירים כף יד המשתמשים בכוח הסוללה, בעוד משאבות ואקום נייחות מספקות שאיבה רציפה ולא יעזבו אזור עד שהמשתמש יכבה אותה.

משאבות מגיעות בשלושה סוגים שונים: תזוזה חיובית, צנטריפוגלי, ושבשבת סיבובית. משאבות תזוזה חיוביות מסתמכות על העיקרון של לחץ אטמוספרי ליצירת יניקה; יש להם בוכנה שנעה בתוך א

בחירת משאבת ואקום לבית היא החלטה מכרעת. ישנם סוגים רבים ושונים של משאבות לבחירה, ולא כולן נוצרו שוות.

במאמר זה נדבר על משאבות הוואקום הטובות ביותר לשימוש ביתי וכיצד לבחור את סוג המשאבה המתאים לצרכים שלכם.

חשוב שתדעו מה אתם צריכים כדי לעשות את הבחירה הנכונה.

הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא להבין איזה סוג של מערכת ואקום יש לך בבית שלך.

ברגע שאתה יודע איזה סוג של מערכת יש לך, אז הגיע הזמן למצוא משאבה שמתאימה לה.

ישנם שלושה סוגי מערכות: רטוב/יבש, רטוב בלבד ומערכות יבשות בלבד.

דילוג לתוכן