הקדמה: מהן המזרקות והכיכרות של רומא ומה הן מייצגות?

המזרקות והכיכרות של רומא מייצגות את העם הרומי. מבנים אלו נמצאים בלב רומא והם עדות להיסטוריה העשירה של העיר.

המזרקות והכיכרות ברומא מייצגות עד כמה המים היו חשובים לרומאים. היו להם מזרקות רבות ששימשו לשתייה, לכביסה ולמשימות יומיומיות אחרות. הכיכרות שימשו לנאומי ציבור, שווקים, חגיגות ועוד.

המזרקות והכיכרות של רומא משמעותיות מכיוון שהן מייצגות את התרבות וההיסטוריה הרומית העתיקה. המזרקות שימשו למטרות פנאי וכן למי שתייה ציבוריים. הם שימשו גם כמקור מים בעת מצור או מלחמה.

הכיכרות תוכננו להיות מקומות התכנסות שבהם יוכלו האזרחים להיפגש ולדון בנושאים, ולכן הם מכונים לעתים קרובות "הסלון של רומא".

הקדמה: מה הדבר הכי טוב ברומא?

רומא היא לא רק בירת איטליה, אלא היא גם אחת הערים החשובות באירופה. יש לה היסטוריה ותרבות עשירה שהופכת אותה לאחד מיעדי התיירות הפופולריים ביותר בעולם.

ניתן לחלק את העיר לשני אזורים עיקריים: המרכז ההיסטורי והפרברים. המרכז ההיסטורי הוא ביתם של מזרקות, כיכרות וכנסיות רבות. יש לו תחושה מימי הביניים בגלל הרחובות והבניינים הצרים שלו. מצד שני, הפרברים מודרניים יותר עם שדרות רחבות ובניינים גבוהים המאכלסים כמה מהחברות החשובות ביותר של רומא.

רומא היא עיר של מזרקות וכיכרות.

המזרקה המפורסמת ביותר ברומא היא מזרקת טרווי, שהיא המזרקה הגדולה ביותר בעיר. הוא נבנה במאה ה-17 ועיצובו נוצר בהשראת Fontana dei Quattro Fiumi של ברניני. למזרקת טרווי יש שלוש קומות כשהמרכזית גדולה יותר מהשתיים האחרות. השכבה העליונה של המזרקה הזו מתארת את נפטון, אל המים, כאדם מזוקן הרוכב על מרכבה רתומה לסוס ים עם הטריידנט שלו על כתפו. הרובד השני מתאר טריטונים שנושפים על קונכיות כדי ליצור צליל מוזיקלי ובדרג השלישי היו פסלים של אלים כולל בנו של נפטון, טריטון.

הכיכר היפה ביותר ברומא היא פיאצה נאבונה אשר תוכננה במקור על ידי ג'יאן לורנצו ברניני עבור האפיפיור אינוקנטיוס העשירי. לכיכר זו יש שתי שורות של ארבעה עמודים המייצגים ארבעה נהרות מימי קדם: הנילוס (אפריקה), G.

פיאצה דלה רפובליקה ופיאצה דל פופולו

פיאצה דלה רפובליקה היא כיכר ברומא ובה נמצא ה-Palazzo della Civiltà Italiana. הוא תוכנן על ידי האדריכל לואיג'י מורטי והושלם ב-1936.

פיאצה דל פופולו היא כיכר גדולה ליד מרכז רומא. הוא יושב לצד ויה דל קורסו, אחד הרחובות העתיקים ביותר ברומא, העובר מפיאצה ונציה לפיאצה דל פופולו. הכיכר שימשה כמקום מפגש במשך מאות שנים, והיא נודעה בעבר כ"כיכר המסוכנת ביותר באירופה".

פיאצה דלה רפובליקה ממוקמת בלב רומא. זוהי כיכר גדולה ואחת המפורסמות בעיר. הפיאצה נבנתה בתקופת הרנסנס ויש בה מזרקה מרכזית שתוכננה על ידי קרלו מדרנו. הכיכר מוקפת בכמה מהמבנים החשובים ביותר של רומא, כמו פאלאצו בראשי, פאלאצו דלה קונסולטה, ארמון פמפילג' ופאלאצו ספאדה.
לעוד מידע על מה צריך לדעת על המזרקות והיככרות של רומא? והמזרקות ברומא באפשרותך לגלוש לאתר xn--4dbj1a1b.co.il

פיאצה דל פופולו היא כיכר ברומא ובה שלוש כנסיות: סנטה מריה דל פופולו, סנטה מריה במונטסנטו וסן מרצ'לו אל קורסו. הכיכר נבנתה במהלך המאה ה-17 ומאז עוצבה מחדש פעמיים: תחילה במהלך המאה ה-18 על ידי לואיג'י ונוויטלי, ואז שוב במאה ה-19 על ידי ג'וזפה ואלדייה.

פיאצה דלה רפובליקה