קרדיולוגיה היא ענף של רפואה פנימית הנהוגה על ידי קרדיולוגים שהוכשרו לאבחון, טיפול וניהול מחלות לב ומערכת הלב וכלי הדם. קרדיולוגיה הינה תוכנית אימונים להבטחת טיפול מקיף בלב ובמערכת הלב וכלי הדם באמצעות בדיקות אבחון וטיפול במחלות הפוגעות בלבנו או משפיעות עליו. רופאים לומדים גם לבצע צנתורי לב המודדים לחץ דם, דופק, זרימת דם, פעילות לב ורמות סוכר בדם. בתחום המשנה הזה רופאים הוכשרו לטיפול רגיל בלב.

לדוגמא

קרדיולוגים יכולים לבצע בדיקות לחץ לאיתור מחלות לב ואקו לב לאבחון חורים בלב או בעיות במסתם. בדיקות אחרות יראו לקרדיולוג כיצד פועל ליבו של המטופל, אך יכול להיות פולשני מאוד ויקר מאוד. לאחר שתוצאות הבדיקה זמינות, הם יכולים לאבחן מה הם מוצאים ולעתים קרובות להמליץ על טיפול בבעיה בהתקף לב, אי ספיקת לב, שבץ מוחי או מחלת לב אחרת. קרדיולוגיה יכולה לאתר גם הפרעות קצב לב כגון פרפור פרוזדורים.

אם הרופא שלך מרגיש שיש לך מצב לב משמעותי

ייתכן שתרצה לפנות לקרדיולוג שיעשה בדיקות נוספות – עד למועד זה. אם אין לך מחלת לב, חושד שיש לך מחלה או סתם רוצה לדעת על גורמי הסיכון שלך, פנה לקרדיולוג שלך. רופא המשפחה, רופא הפנים או רופא המשפחה שלך מכיר אותך ואמור להיות מסוגל להמליץ לך על קרדיולוג בכמה תחומים. עם זאת, קרדיולוג ידרוש ממך להשיג את התיקים הרפואיים שלך מהקרדיולוג או רופא המשפחה לשעבר. אתה יכול ליצור קשר עם הקרדיולוג בעצמך, אך הוא או היא יכולים להפנות אותך למידע נוסף על ההיסטוריה הרפואית, ההיסטוריה הרפואית ומידע אחר.

אם זוהתה בעיה

קרדיולוג פולשני יכול להפנות את המטופל לקרדיולוג התערבותי או מנתח לב לטיפול. אם אתה זקוק להחלפת שסתום או לתיקון שלא ניתן לבצע בעזרת צנתר, הקרדיולוג עשוי גם להפנות אותך למנתח לב. מנתח זה יכול להמשיך להתמחות כמנתח לב או להגביל את התרגול שלו לעורקים ולמסתמי הלב. הוא או היא למשל קרדיולוג התערבותי שמשתמש בסטנטים או בקוצבי לב, או אלקטרופיזיולוג החוקר ומטפל בהפרעות קצב לב.

בארצות הברית

ACGME הכירה בתחומי התמחות, כולל קרדיולוגיה, ניתוחי לב וחזה, אלקטרופיזיולוגיה לבבית והחייאה לב ריאה. צוותי הקרדיולוגיה הספורטיביים צריכים לכלול קרדיולוג לטיפול במחלות לב, שבץ מוחי, אי ספיקת לב, מומי לב מולדים, מחלות תורשתיות והתקפי לב.

קרדיולוג הוא רופא בעל מומחיות במחלות לב וכלי דם ורופא מומחה המתמחה בקרדיולוגיה. ייתכן שאתה תוהה מה עושה קרדיולוג, אז לחץ כאן למידע נוסף על ניתוחי לב, אלקטרופיזיולוגיה לבבית והחייאה לב ריאה.

קרדיולוג עובד עם מטופלים לבקרת כולסטרול ולחץ דם גבוה ומטפל בבעיות הפוגעות בלב ובכלי הדם

הם יאבחנו, ימנעו ויטפלו במחלות לב, שבץ מוחי, סוכרת, התקף לב ומחלות לב וכלי דם אחרות. קרדיולוגים לא פולשניים של אינובה נמצאים בבתי חולים בארצות הברית ובקנדה וכן במדינות אחרות ברחבי העולם. אלקטרופיזיולוג הוא קרדיולוג המתמחה במערכות חשמל בלבכם, והם יסייעו במניעה, אבחון, טיפול והחייאת התקפי לב, שבץ ואי ספיקת לב.

אם יש לך התקף לב, שבץ מוחי, סוכרת, לחץ דם גבוה או מחלות לב וכלי דם אחרות או שיש לך התקף לב, יש סיכוי טוב שתזדקק למומחה.

לראות את הקרדיולוג הנכון תלוי באיזה בעיות לב יש לך ובמה אתה מתמחה. כדאי לקרוא שוב ושוב להבין מה עושים קרדיולוגים ומתי הכי טוב להתקשר אליך. אם אתה נשלח לקרדיולוג אתה יודע שאתה בידיים טובות מאוד לטיפול ואבחון של מצב לבך.

הם יכולים לעזור לך להתאושש לאחר התקף לב

לטפל בהפרעות קצב חמורות, למנוע ולטפל במחלות לב כך שהמטופל יוכל לנהל חיים תקינים. אתה יכול לדון כיצד המצב שלך משפיע על הלב שלך ולעזור לך להפחית את הסיכון למחלות לב. אצל קרדיולוג תבין כיצד לשפר את חייהם של אנשים הסובלים מבעיות לב כמו התקפי לב, שבץ מוחי, אי ספיקת לב, סוכרת ומחלות לב אחרות.

אם לרופא המשפחה יש חששות ממצב הלב שלך, הוא עשוי להמליץ לך לפנות לקרדיולוג. אם יש לך סימנים לבעיות לב, הרופא שלך עשוי לשלוח אותך לקרדיולוג או לקרדיולוג.

הם יכולים לבצע אנגיופלסטיקה

צנתור לב, קוצבי לב, מגוון של בדיקות ופרוצדורות כגון מעקף לב והשתלות לב. קרדיולוגים אינם מנתחי לב, ולכן הם אינם מבצעים פעולות לב במקום בו השד נחתך, כפי שעושה מנתח לב. הם מבצעים אנגיוגרמה, בדיקת דם למחלות לב ובעיות לב אחרות, ומשתמשים בקוצב לב, אך אינם מנתחי לב.

הזמנת רופא הביתה 

הזמנת רופא עד הבית לכל מקום בוא אתם נמצאים. הרופא שיגיע לביתכם יוכל לתת עזרה ראשנה ודחופה ללקוח. הרופא מצוייד בציוד מקצועי של מכשירי א.ק.ג מכשירי אינהלציה, לחץ דם ומכשור לבדיקת סוכר ושתן במקום לאבחון מהיר ויעיל. הזמנת רופא עד הבית מונע מלהגיע לבתי חולים ומרפאות הרפואה מחשש להידבק מחולים אחרים ולהימנעות מתורים ארוכים.