טיפוח

מהו טיפוח?

טיפוח הוא תהליך של פיתוח או עידון של משהו, כמו מיומנות או צמח. בשיווק, זהו תהליך של השפעה על בחירות הצרכנים והתנהגות קנייה.

מאמר זה יבדוק כיצד מותגים יכולים להשתמש בתהליך זה כדי לשפר את אסטרטגיית השיווק שלהם.

הצעד הראשון בטיפוח האסטרטגיה השיווקית שלך הוא לזהות מה אתה רוצה לטפח. זה יכול להיות כל דבר מקו מוצרים, תעשייה, או אפילו צרכן בודד. לאחר שזיהיתם מה אתם מנסים לטפח, הגיע הזמן להתחיל לפתח תוכנית לטיפוח.

גידול הוא תהליך של טיפוח צמחים, כמו פירות וירקות, למטרות מזון או אחרות. גידול מריחואנה הוא סוג של גידול המשמש לגידול צמחי קנאביס לצורך קצירתם בשל השפעותיהם הפסיכואקטיביות. גידול קנאביס הוא תהליך של טיפוח צמחי קנאביס על ההשפעות הפסיכואקטיביות שלהם.

מריחואנה וקנאביס הם שני סוגי קנאביס, אך למריחואנה יש רמות גבוהות יותר של THC מאשר בקנאביס. ניתן לגדל קנאביס בתוך הבית או בחוץ, בעוד שמריחואנה בדרך כלל צריך לגדל בתוך הבית כי יש לה רמה נמוכה יותר של THC וזה לא חוקי במקומות רבים מחוץ לארה"ב

מהם סוגי היבול המובילים שראוי לגדל?

סוג גידול ידוע שכדאי לגדל הוא פולי סויה. פולי סויה הם קטניות, וניתן להשתמש בו לדברים רבים ושונים. יש להם רמת חלבון גבוהה, והם גם עשירים בשמן. שמן סויה משמש במוצרי מזון כגון מיונז, רטבים לסלט ומרגרינה. פולי סויה ניתן לאכול גם שלמים כירק או קלויים להכנת אגוזי סויה.

סוג גידול נוסף שכדאי לגדל הוא תירס. תירס הוא אחד הגידולים החקלאיים החשובים ביותר בארצות הברית מכיוון שהוא מזון בסיסי לבני אדם ובעלי חיים כאחד. ניתן לאכול תירס כקלח תירס או לטחון לקמח תירס להכנת לחמים כמו פולנטה או טורטיות. ניתן להשתמש בתירס גם לייצור אלכוהול מכיוון שיש לו תכולת סוכר גבוהה מה שהופך אותו למושלם להכנת דלק אתנול

סוגי הגידולים המובילים שיש לגדל הם חקלאות אורגנית, חקלאות בת קיימא, פולי סויה וחיטה. חקלאות אורגנית היא סוג של ייצור מזון שאינו משתמש בחומרי הדברה או דשנים כימיים. חקלאות בת קיימא היא סוג של חקלאות ידידותית לסביבה ועוזרת לשמר משאבי טבע על ידי שימוש בשיטות טבעיות במקום כימיקלים. פולי סויה הם סוג של קטניות הגדלות בגלל השעועית האכילה שלה, אותה ניתן לאכול טרי או לעבד לשמן סויה או חלב סויה. חיטה היא דגן שעובר תהליך של קציר, טחינה ואפייה לייצור קמח ללחמים, עוגות ומוצרי מאפה אחרים.

סוגי הגידולים המובילים שיש לגדל הם חקלאות אורגנית, חקלאות בת קיימא, פולי סויה וחיטה. חקלאות אורגנית היא סוג של ייצור מזון שאינו משתמש בחומרי הדברה או דשנים כימיים. חקלאות בת קיימא היא סוג של חקלאות ידידותית לסביבה ועוזרת לשמר משאבי טבע על ידי שימוש בשיטות טבעיות במקום כימיקלים. פולי סויה הם סוג של קטניות שגודלו עבורו

מקורות חנקן לא אורגניים לגידול קנאביס אורגני

גידול קנאביס הוא כיום תעשיית מיינסטרים עם לגליזציה של מריחואנה במדינות רבות. עם זאת, ישנם עדיין אתגרים רבים שעמם מטפחי קנאביס צריכים להתמודד. אחד האתגרים החשובים ביותר הוא כיצד לוודא שהם מקבלים מספיק חנקן עבור הצמחים שלהם.

ישנן שתי דרכים עיקריות עבור מטפחי קנאביס להשיג חנקן: מקורות אורגניים ואנ-אורגניים. מקורות אורגניים מגיעים מקומפוסטציה או שימוש בזבל של בעלי חיים כדשן, אבל זה יכול להיות יקר ולאורך זמן, וייתכן שזה לא מעשי עבור כל המגדלים. מקורות אנאורגניים מגיעים מדשנים כימיים, אך לאלו עשויות להיות השפעות שליליות על הסביבה או על בריאותם של מי שצורך מוצרי קנאביס הגדלים איתם.

הדרך הטובה ביותר עבור מטפחי קנאביס למצוא איזון בין עלות והשפעה סביבתית היא באמצעות גידול אורגני תוך השלמה עם מקורות חנקן אנאורגניים כמו אמוניום חנקתי או אוריאה בעת הצורך.

קנאביס טרפנים ותפקידם בטיפוח

קנאביס הוא צמח שתורבת במשך מאות שנים כדי לייצר זנים שונים עם השפעות שונות על גוף האדם. טרפנים הם התרכובות הארומטיות שנותנות לקנאביס את הטעם והארומה המיוחדים שלו.

טרפנים משתחררים על ידי הצמח תוך כדי חימום, מה שמספק דרך טבעית לשלוט בצמיחת הצמח והתפתחותו. פרופיל הטרפן ישתנה בהתאם לכמות החום שמופעל על הצמח.

ניתן לתמרן את פרופיל הטרפן גם על ידי גורמים סביבתיים אחרים כגון אור, מים וחומרי הזנה.

טרפנים הם מחלקה מגוונת של תרכובות אורגניות המצויות בצמחים. הם אחראים על הטעמים והריחות האופייניים לצמחים.

מיצוי טרפן הוא תהליך הכולל הפרדה של טרפנים ממרכיבים אחרים, כמו כלורופיל ושעווה, על ידי שימוש בממיסים.

הטרפן הנפוץ ביותר נקרא לימונן המצוי בפירות הדר ובעל ניחוח הדרים. סוגים אחרים כוללים פינן בעל ריח אורן אדמתי או מירקן בעל ריח וטעם ציפורן אדמה.

ניתן לשפר את הגידול של צמחי קנאביס באמצעות שימוש בטרפנים שכן הוכח שהם עוזרים להדוף מזיקים, לווסת את צמיחת הצמחים, להגדיל את תפוקת היבול ולשפר את פרופילי הטעם. ניתן להשתמש בתמציות צמחי טרפן ליצירת חומרי הדברה טבעיים או חומרי טעם וריח עבור מאכלים או תרכיזים.

תוכן עניינים

מאמרים קשורים

דילוג לתוכן