מהו חוזה ביטול ומדוע הוא נחוץ?

חוזה ביטול הוא סוג של חוזה אשר נחתם בין הקונה למוכר למכירת נכס. זהו חוזה הקובע כי הקונה הסכים לקנות מהמוכר, אך יכול לבטל את רכישתו לפני שהיא תהפוך לסופית.

חוזה ביטול הכרחי מכיוון שהוא מגן על שני הצדדים במקרה שמשהו ישתבש בעסקה. לדוגמה, אם חל שינוי בחוקי המס או שאתה מגלה שאינך זכאי למימון משכנתא, אתה יכול פשוט לבטל את הרכישה ללא כל השלכות.

ביטול חוזה רכישת הדירה לאחר החתימה הוא אירוע נפוץ מאוד בתחום הנדל"ן. חשוב ששני הצדדים יהיו מודעים להשלכות וההשלכות המשפטיות.

חוזה ביטול הוא הסכם כתוב בין שני צדדים לביטול חוזה קיים. הוא מונפק על ידי צד אחד לשני, אשר מסכים לוותר על זכויותיהם על פי החוזה המקורי בתמורה לפיצוי, בדרך כלל פיצוי כספי.

ביטול חוזה מקרקעין יכול לנבוע מסיבות רבות, כגון שינוי בעלות או מעמד השקעה, הפרת תנאים והגבלות או נסיבות בלתי צפויות.

על מנת שהסכם ביטול יהיה בר אכיפה עליו להתבצע עם כל הפורמליות הנדרשות כגון תמורה והסכמה, ואין להכיל סעיפים בלתי סבירים.

הסיפור של פגי ולמה זה חשוב לך

הסיפור של פגי הוא סיפור אזהרה על הסכנות שבחתימה על חוזה רכישת דירה לפני קריאתו.

במאמר זה, פגי מספרת לנו על הניסיון האחרון שלה עם רכישת ביתה הראשון. היא עברה חוויה מלחיצה מאוד כשחתמה על החוזה לדירה שהיא קונה. פגי לא קראה את החוזה ולא הייתה מודעת לכל התנאים וההגבלות שהיו בו. כשניגשה לחתום, הבחינה שאין בחוזה כל זכר לחניה או לאחסון. כמו כן, לא נאמר לה על חיובים אחרים כמו עמלות תיווך, מיסים וכו'.

פגי גילתה שהדברים האלה כלולים במחיר לאחר החתימה על הקנייה והם הצטרפו ל-3,000 דולר יותר ממה שנאמר לה במקור על ידי סוכן המוכר. זה גרם לה להרגיש שניצלו אותה כי היו דברים שהיו צריכים להדגיש מראש אבל לא היו.

מאמר זה חשוב לכל מי

2. בית שנרכש לאחרונה עבור יותר מהמחיר המבוקש של המוכר והחליט למכור במקום זאת

בית שנרכש לאחרונה ביותר מהמחיר המבוקש של המוכר והחליט למכור במקום.

חוזה רכישת דירה ניתן לביטול לאחר החתימה במידה והרוכש מצא חוזה זול יותר, אך לא ניתן לבטל חוזה רכישת בית לאחר החתימה.

המגמה של השוק היא לקנות במחיר גבוה יותר ולמכור במחיר נמוך יותר.

3. בית בחוזה ואינו יכול להשיג מימון עבור מחיר הרכישה שכבר סוכם עליו

בית נמצא בחוזה ואינו יכול להשיג מימון עבור מחיר הרכישה שכבר סוכם עליו. זהו מצב נפוץ מאוד, וניתן לפתור אותו בדרכים רבות.

הקונה עשוי לנסות לנהל משא ומתן מחודש עם המוכר תמורת מחיר נמוך יותר. הקונה עשוי גם לנסות לקבל ארכה בתאריך הסגירה על ידי בקשת זמן נוסף למציאת מימון. הקונה יכול גם לבקש מהמוכר הלוואה או מקדמה על מחיר הרכישה כדי לסייע בסגירת עלויות והוצאות עד שיצליחו למצוא מימון.

לרוכש יש זכות לבטל את חוזה הרכישה ללא קנס אם הבית לא יוכל להשיג מימון עבור מחיר הרכישה שכבר סוכם עליו.

ישנן סיבות רבות מדוע בית לא יכול לקבל מימון. אלה כוללים: יחס חוב להכנסה גבוה, יחס הלוואה לערך גבוה, ציון אשראי לא מספיק, חוב רב מדי על נכסים אחרים.

4. בצע מעשים חסרי אנוכיות עבור אחרים בחייך שחשובים לך

ישנן סיבות רבות לביטול חוזה רכישת דירה. אם אתה מוצא את עצמך במצב זה, ייתכן שהדבר נובע ממחלה או חירום משפחתי הדורשים את תשומת לבך. ייתכן שתצטרכו גם לבטל את החוזה אם תגלו שהבית אינו מה שציפיתם או שהמוכר אינו משתף פעולה.

אם חתמתם על חוזה, חשוב להבין מהן הזכויות שלכם וכיצד הן יכולות לעזור לכם לבטל את החוזה ללא קנסות. כמו כן, חשוב להבין אילו צעדים משפטיים יש לנקוט אם יש חילוקי דעות בין הקונה והמוכר לגבי ביטול החוזה.

ביטול חוזה רכישת הדירה לאחר החתימה הוא תופעה שכיחה. זה קורה כאשר אנשים משנים את דעתם לגבי רכישה, או כאשר הם לא מצליחים לקבל מימון לרכישה.

ייתכן שהקונה יוכל לבטל את החוזה, בהתאם למה שסוכם בחוזה. אם חתמת על הסכם שאומר שאתה יכול לבטל אם תמצא מקום אחר בתוך פרק זמן מסוים, ייתכן שתוכל לבטל ולקבל את הפיקדון שלך בחזרה. אם אין הוראה כזו בהסכם, אין זה סביר שתוכל לבטל את ההסכם ולקבל את הפיקדון שלך בחזרה, אלא אם הייתה מעורבת הונאה במכירת הנכס.

המאמר בשיתוף SH – realestate משרד תיווך נדל"ן